Forumnefer'e hoş geldiniz.

Eğer üye iseniz lütfen giriş yapınız, henüz üye değilseniz ve forumdan tam olarak yararlanmak istiyorsanız bizim topluluğumuza katılabilirsiniz.
iyi Formlar dileriz.
Forumnefer'e hoş geldiniz.

Eğer üye iseniz lütfen giriş yapınız, henüz üye değilseniz ve forumdan tam olarak yararlanmak istiyorsanız bizim topluluğumuza katılabilirsiniz.
iyi Formlar dileriz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Erzincanlı Hafız Şerif

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Erzincanlı Hafız Şerif Empty
MesajKonu: Erzincanlı Hafız Şerif   Erzincanlı Hafız Şerif Empty10th Şubat 2010, 03:36

Erzincanlı Hafız Şerif

Klasik Türk müziğinde benzerlerine sık rastlanan hafızlık geleneğinden gelen sanatçı tipinin halk müziği alanındaki örneklerinden birisidir Hafız Şerif. Kuşkusuz, pek çok dini formu da başarıyla seslendirmişti. Ancak, bunların hiç biri plağa dönüşmemiştir. Hafız Şerif'in dikkat çeken bir başka özelliği, halk müziğinde yenilikçi eğilimleri olmasına rağmen, fantezi türüne de hemen hiç yer vermemiş oluşudur. Ağırlıklı olarak türkü ve türkü formunda beste okumuştur. Yanık ve etkileyici sesinin yanı sıra usule egemenliği de hemen dikkati çekmekte ve bu özelliği onu Anadolu halk müziğinin ana kaynaklarından birisi yapmaktadır.

Erzincanlı Hafız Şerif Au5auqh5qdmj3jxsr
1. Eşimden Ayrıldım
2. Kaşların İnce Mince
3. Bir Oda Yaptırdım
4. Kement Attım Dala (Kürdi hoyrat)
5. Leyla (Çıkar Yücelerden)
6. Çay Aşağı Adalar
7. Babey
8. Üç Güzeller
9. Bugün Bir Dilberle
10. Küstürdüm Barışamam
11. Nasıl Meyhedeyim